logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

کانوپی

کانوپی در لغت به معنای سایبان می باشد و کانوپی دیزل ژنراتور(canopy) یا کنوپی محفظه ای است عمدتا فلزی که بر روی ساشی دیزل ژنراتور قرار میگرد.این محفظه باید برای هر مجموعه بطور جداگانه طراحی و مهندسی شود چرا که استاندارد نبودن شرایط موتور از قبیل میزان دبی هوای ورودی و خروجی باعث آسیب رسیدن به موتور یا ژنراتور خواهد شد.کانوپی ها یا اتاقک سایلنت (soundproof diesel generator)دیزل ژنراتور علاوه بر کاهش آلودگی صوتی نا محدوده بهداشتی(۲)،می تواند از مجموع در مقابل عوامل خارجی نیز محافظت نمایید.

دیزل ژنراتور ها به علت داشتن صدای زیاد در هنگام کار به عنوان یک منبع آلودگی صوتی محسوب شده و تاثیرات بسیار نامطلوبی بر سلامت انسان میگذارد.شایعترین تاثیرات آلودگی صوتی را میتوان کاهش شنوایی،ناراحتی اعصاب،افزایش ضربان قلب و بسیاری بیماری های دیگر بر شمارد که محققان و صاحب نظران را دچار دغدغه کرده و مقالات وزارت بهداشت در همین رابطه به اهمیت این موضوع اشاره دارد.

۱- محدوده ایمن (Safe Zone)

در این نواحی صدا از حد مجاز ایمنیdb  ۷۰ کمتر است.

۲- محدوده بهداشتی (Hygiene Zone)

در این نواحی صدا در محدوده db  ۸۰ – ۷۰ است .

۳- محدوده هشدار (Warning Zone)

در این مناطق صدا در محدوده db  ۹۰ – ۸۵ است.

۴- محدوده خطر (Danger Zone)

در این مناطق صدا بالاتر از db  ۹۰ است و همه موسسات بین المللی این تراز را مخاطره آمیز  می دانند.

به طور معمول دیزل ژنراتور ها در دسته چهارم قرار میگیرند و تنها راه حل موجود و مهندسی برای کاهش تراز شدت صوت موتورهای دیزلی و رساندن به محدوه هشدار یا حتی محدوده بهداشتی نصب  است.گروه فنی مهندسی طلوع صنعت در راستا حفظ آرامش هموطنان عزیز،بر خود واجب دانسته تا با تولید کانوپی یا همان اتاقک عایق صوتی بر پایه علم روز و استاندارد های جهانی  از پیشگامان این صنعت باشد.