logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

کابل DC

 

برای متصل کردن اجزای یک سیستم خورشیدی به یکدیگر شما نیاز به کابل خورشیدی DC با سایز مناسب آن سیستم دارید زیرا با توجه به اینکه معمولا معمولاً ولتاژ سیستم های خورشیدی پایین است و جریان انها بالا است و باید مطمئن شوید تلفات انرژی و گرمای تولیدی ( در برخی موارد حتی اتش سوزی ) به حداقل برسد.

با نظر به اینکه در یک سیستم برق خورشیدی کارآمد و مناسب، کابل خورشیدی DC نقش مهمی را ایفا می کند ولی اکثر اوقات فراموش شده و مورد بی توجهی و کم لطفی واقع می شوند. در واقع انتخاب نادرست قطر، یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که کاربران معمولا در هنگام طراحی سیستم های برق خورشیدی مرتکب می شوند.

به منظور کاهش افت ولتاژ و توان در نیروگاه خورشیدی از سیم و کابل مخصوص برای اتصال تجهیزات به یکدیگر و در نهایت اتصال خروجی نیروگاه به شبکه برق استفاده می شود. در یک طرف از اینورتر متصل به شبکه از سیم های نمره ۴ و سیم های نمره ۶ مخصوص برای اتصال پنل ها به تابلو برق DC و اینورتر استفاده می شود. در طرف دیگر برای اتصال خروجی اینورتر به تابلو برق AC و شبکه از کابل برق مخصوص استفاده می شود.

 

ویژگی مهم کابل  خورشیدی DC

 

کابل خورشیدی DC مطابق با استاندارد،۶٩۴ IS/ ۶٠٢٢٧ IEC و ١۵۵۴ IS/ ۶٠۵٠٢ IEC می باشند. میزان ولتاژ برای جریان AC برابر VAC 1000و برای جریان DC برابرVDC 1500 می باشد.
این کابل ها  در برابر اشعه UV مقاوم بوده و هادی کابلها  از جنس مس، تک رشته و از نوع افشان و انعطاف پذیر می باشند.

افت ولتاژ کل مربوط به بخش کابل خروجی از ماژول فتوولتائیک تا ورودی اینورتر متصل به شبکه و خروجی اینورتر تا نقطه اتصال به شبکه کمتر از ۲ %میباشد.

 

شرایط کابل کشی استاندارد سیستم خورشیدی

 

کابل خورشیدی DC خارج شده از آرایه های ماژول فتوولتائیک باید از داخل لوله کاندویت از جنس PVC یا جنس مناسب ومطابق با استاندارد، مقاوم در برابر اشعه UV خورشید عبور نماید. ضمنا این کابل ها در محل اتصال با قطب های مثبت و منفی استرینگ می بایست مجهز به اتصال دهنده استاندارد باشد.

ضخامت این لوله می بایست مطابق با استاندارد و قطر آن متناسب با تعداد و کابل خورشیدی DC، انتخاب می گردد.
کابل ها و سیم های مورد استفاده برای اتصالات داخلی ماژول های فتوولتائیک می بایست مجهز به سرکابل ها، رابطها، H۴ یا MC۴ و یا اتصالات مخصوص به خود باشند.