logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

نصب اینورتر

نکات ایمنی نصب اینورتر های الکتریکی

اینورترها از تجهیزات پرکاربرد در صنعت برق هستند که در کنترل دور موتورها کاربرد دارند. برای نصب اینورترها برای حفظ ایمنی اشخاص و حفاظت تجهیزات باید نکات ایمنی را رعایت نمود.

 

 

نکات ایمنی هنگام نصب اینورترها عبارتند از:

  • بدنه اینورتر به ارت بسته شود.
  • با دست خشک با کی پد دستگاه کار کنید.
  • از اتصال سیم نول به ترمینال N جدا خود داری فرمایید.
  • از نصب اینورتر در محیط‌های قابل اشتعال خودداری فرمایید.
  • از نصب اینورتر با توان پایین‌تر از توان موتور خودداری فرمایید.
  • از ورود براده چوب، آهن، کاغذ و گرد و غبار و اجسام دیگر به داخل اینورتر جلوگیری فرمایید.
  • قبل از اتصال برق ورودی حتما از نوع ورودی (سه فاز یا تک فاز بودن درایو) اطمینان حاصل فرمایید.
  • سیم بندی مجدد و انجام عملیات جدید روی اینورتر باید حداقل ۱۰ دقیقه بعد از قطع برق ورودی انجام شود.
  • در صورت مشاهده هر گونه خطا، اینورتر را خاموش نموده و با بخش فنی شرکت مربوطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

نقشه ی نصب اینورتر خورشیدی

 

 

 

نقشه ی نصب اینورتر خورشیدی و تعریف آن :

نقشه ی نصب اینورتر خورشیدی به عنوان مبدل بسیار حائز اهمیت است زیرا این وسیله برق باتری را به برق ۲۲۰ تبدیل می کند حال چه تک فاز و چه سه فاز.اهمیت نقشه ی نصب اینورتر خورشیدی در این است که طراحی کلی یک اینورتر را مشخص می کند.

کاربرد نقشه ی نصب اینورتر خورشیدی :

هرگز نمی توان وجود نقشه ی نصب اینورتر خورشیدی را در انتخاب نوع اینورتر خورشیدی نادیده گرفت چون نقشه برای ما تعیین می کند چه نوع اینورتری را انتخاب کنیم متصل به شبکه یا اینورتر جدا از شبکه و کاربری بالایی را داشته باشیم. این نقشه راهنمای اصلی برای طراحی و نصب یک سیستم خواهد بود.

هدف ما از استفاده ی نقشه ی نصب اینورتر خورشیدی :

هدف ما از استفاده ی نقشه ی نصب اینورتر خورشیدی در واقع طراحی یک اینورتر خورشیدی استاندارد و به دنبال آن سیستم خورشیدی کار آمد خواهد بود. زیرا زمانی که از نقشه برای طراحی استفاده می کنیم راهنمای قدرتمندی در دست ما است که می تواند ما را راهنمایی کند که از چه نوع اینورتر و با چه ولت و توانی استفاده کنیم.

ورودی اینورتر (درایو):

زمانی که می خواهید یک اینورتر را نصب کنید یا مدار الکتریکال نصب اینورتر را طراحی نمایید، شرایط توزیع برق و توان توزیع را نیز مدنظر داشته باشید. این توزیع قدرت است که  اینورتر را تغذیه می کند و در برگیرنده آمپدانس منبع و طرح ارتینگ (گراندینگ) است.

زمانی که توزیع درست قدرت را درک کردید می توانید نصب اینورتر موتور خود را به درستی پیکربندی و انجام دهید.

انطباق قدرت ورودی برای عملکرد و طول عمر اینورتر ضروری و حیاتی است. شما می توانید ترانسفورماتور را از نظر KVA با اینورتر منطبق کنید و برای حفاظت بیشتر اینورتر در برابر خطرات ورودی از راه حلی همچون نصب چوک ورودی (راکتور خطی) را اتخاذ نمایید.

 

 

خروجی اینورتر (درایو):

زمانی که می خواهید خروجی اینورتر را مدنظر قرار دهید به خاطر داشته باشید که طول کابل ها و مسیریابی آن بسیار مهم است. اگر سخت افزارها یا فیلترهای اضافی برای کاهش پیک ولتاژ درموتور و جلوگیری از اسیب نیاز باشد مسافت بین اینورتر و موتور باید تعیین گردد.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت