logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر به ۶۵۰ مگاوات رسیده است

ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر به ۶۵۰ مگاوات رسیده است

معاون وزیر نیرو گفت: در حال حاضر ظرفیت برق تولیدی از نیروگاه ها و پنل های بادی و خورشیدی کشور۶۵۰ مگاوات ساعت است.

همایون حائری در مراسم بهره برداری از بزرگترین نیروگاه خورشیدی قم در منطقه کوه سفید این استان اظهار داشت: طبق برآورد صورت گرفته ظرفیت تولید برق خورشیدی در کشور تا پایان دولت دوازدهم باید به چهار هزار مگاوات ساعت برسد، که برای تحقق این امر باید سالانه دو بار افزایش ظرفیت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید برق از انرژی های پاک در کشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی در پایان سال ۹۵ برابر با ۲۵۰ مگاوات ساعت بود، افزود: این ظرفیت در پایان سال ۹۶ با درایت های سازمان انرژی های تجدید پذیر و حمایت وزیر نیرو به ۵۰۰ مگاوات ساعت رسید، و تا آخر سال جاری نیز باید به یکهزار مگاوات ساعت برسد که تاکنون ۶۵۰ مگاوات ساعت آن محقق شده که ظرفیت بسیار خوبی است.

معاون وزیر نیرو با اشاره به فراهم بودن زمینه لازم برای توسعه نیروگاه های تولید انرژی پاک و وجود دانش فنی و سرمایه گذار برای این کار افزود: با توجه به ارزش افزوده ای که ساخت این نیروگاه ها و پنل های خورشیدی برای کشور دارد، روز به روز شاهد احداث آنها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با توجه به شاخص تعیین شده در صنعت برق کشور از این پس شیوه انرژی برق تولیدی بدون بهره گیری از سوخت فسیلی و آلاینده است.

حائری با بیان اینکه برق تولید شده از طریق انرژی های بادی، خورشیدی، آبی و همچنین نیروگاه های اتمی و سیکل ترکیبی جز پاک ترین روش های تولید برق به شمار می رود، افزود: سالانه ۳۵ میلیارد کیلو وات ساعت برق در نیروگاه های سیکل ترکیبی تولید می شود، که این رقم در پایان سال ۹۶ به بیش از ۲۰ درصد کل برق تولیدی کشور رسیده، که سال به سال نیز در حال افزایش است، و امیدواریم در سال های نزدیک آن را به ۳۰ درصد برسانیم.

وی با تاکید بر ضرورت صرفه جویی مصرف برق گفت: هر کیلو وات ساعت برق تولیدی زمانی ارزشمند است که در مصرف آن صرفه جویی های لازم را انجام دهیم، چرا که در این صورت نقش انرژی های بادی و خورشیدی و همچنین سرمایه گذاری ها در این بخش، نمود بیشتری پیدا می کند.

معاون وزیر نیرو افزود: در تابستان ۹۷ برغم از دست دادن پنج هزار مگاوات ظرفیت تولید برق در نیروگاه های آبی کشور، با حمایت های استانداران و دستگاه های اجرایی بواسطه کاهش کار در ساعت های اوج مصرف ۲ هزار مگاوات در برق صرفه جویی شد.

وی یادآور شد: در صورت عدم این صرفه جویی و برای تامین این میزان برق با توجه به تلفات بخش توزیع و همچنین مصارف داخلی و ظرفیت نامی نیروگاه باید سه هزار مگاوات نیروگاه برق را احداث می کردیم‌.

وی افزود: برای انتقال و توزیع هر کیلو وات ساعت برق باید هزار یورو هزینه شود، که با این کار تیمی و جمعی که استانداران محوریت آن بودند، در مجموع سه هزار یورو صرفه جویی شد‌.

بزرگترین نیروگاه خورشیدی قم و سومین نیروگاه خورشیدی مجهز به سیستم ردیاب خورشیدی کشور با ظرفیت تولید ۱۰ مگاوات برق با ۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه کوه سفید این استان به بهره برداری رسید.

۱دیدگاه
  • علی
    پاسخ
    ارسال شده در۱:۴۹ ب٫ظ,فروردین ۱۱, ۱۳۹۸

    ممنون از شما عالی بود

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت