logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

تابلو سنکرون و پارالل

معرفی تابلو سنکرون دیزل ژنراتور 

 

با توجه به میزان رو به رشد مصرف انرژی در واحدهای صنعتی و نیاز آنها به انعطاف و قابلیت اطمینان بیشتر در منابع تولید توان، تابلوهای سنکرون ساخت شرکت طلوع صنعت با بهره گیری از سیستمهای کنترل سنکرون پیشرفته ژنراتور می تواند پاسخ مناسبی به این نیاز باشد. با استفاده از کلیدهای فرمان پذیر مانند کلیدهای ACBتابلو سنکرون بصورت یک سیستم یکپارچه امکان پارالل کردن ژنراتورها را در حالتهای مختلف کاری دستی ، اتوماتیک و اضطراری دارا می باشد. تابلوهای هوشمند سنکرون اتوماتیک بصورت خاص جهت پارالل کردن دیزل ژنراتورها طراحی و ساخته می شوند. این سیستم می تواند جهت سنکرون کردن دو یا چند دیزل ژنراتور با هم که مجهز به سیستم کنترل دور دیجیتال(گاورنر) و یا ECUجهت موتورها و همچنین سیستم کنترل اتوماتیک ولتاژ(AVR)جهت ژنراتورها باشند مورد استفاده قرار گیرد. هسته اصلی تابلو سنکرون و در واقع مغز متفکر آن از کنترلر سنکرون بهره می برد. سلولهای تابلو با استفاده از بهترین مواد اولیه طراحی و ساخته می شوند همچنین کلیدهای قدرت و تجهیزات جانبی بکار رفته در تابلو از تامین کنندگان نامدار اروپایی تهیه می شوند. همه این تجهیزات توسط متخصصین توانمند و با تجربه شرکت طلوع صنعت بر اساس نیاز مشتری به دقت طراحی و جهت ساخت تابلو سنکرون بکار گرفته می شوند. کنترلرهای سنکرون با بهره گیری از امکانات بینظیر ، کاربر پسند ، قابلیت اطمینان بالا ، سادگی استفاده و نگهداری و قیمت رقابتی آن جایگزین بسیار مناسبی برای کنترلرهای موجود در بازار مانند Deap Sea،Woodwardو Deifمی باشد.

 

شرح عملکرد سیستم سنکرون

 

تابلوهای سنکرون شرکت طلوع صنعت با بهره گیری از کنترلرهای سنکرون عملکرد دیزل ژنراتورها و کلیدهایGCB را جهت برقراری شرایط سنکرون با یک باسبار مشترک کنترل می نماید. امکان استارت شدن دیزل ژنراتورها ، برقراری شرایط سنکرون و در نهایت بسته شدن کلیدها بصورت اتوماتیک با دریافت فرمان از خارج کنترلر و یا بر اساس منطق داخلی آن وجود دارد. همچنین امکان تقسیم بار بین ژنراتورها در حالت سنکرون بر اساس توان نامی آنها ، داخل مدار آمدن دیزل ژنراتورها براساس ساعت کارکرد آنها(یکسان سازی ساعت کارکرد) و یا بر اساس بهینه ترین حالت ممکن بر اساس میزان مصرف توان وجود دارد. کلیه حفاظتهای مورد نیاز مانند برگشت توان (Reverse Power) در کنترلها تعبیه شده است.

سنکرون چند ژنراتور باهم بر روی یک باسبار مشترک

 

برای این منظور لازم است جهت هر دیزل ژنراتور یک کنترلر جهت کنترل عملکرد آن در حالت سنکرون و کلید GCBمربوطه در نظر گرفته شود. سیستم سنکرون می تواند بصورت دستی و اتوماتیک راه اندازی شود.

حالت دستی: در این حالت دیزل ژنراتورها توسط اپراتور روشن شده و ژنراتور اول با فرمان اپراتور کلید GCBخود را بر روی باس بی برق می بندد سپس ژنراتورهای بعدی پس از دریافت  فرمان بسته شدن GCBتوسط اپراتور اقدام به برقراری شرایط سنکرون با باس بالا دستی از طریق فعال کردن حلقه های کنترلی ولتاژ و فرکانس می نماید و پس از محقق شدن شرایط برای هر ژنراتور کلید  GCBمربوط به آن بسته خواهد شد.

حالت اتوماتیک: در این حالت کنترلرها از طریق ورودی System Start/Stopکنترل می شوند. در هنگام وصل شدن این ورودی دیزل ژنراتور همزمان استارت شده و اولین ژنراتوری که شرایطش پایدار شده باشد کلید GCBخود را بر روی باس بی برق می بندد و سپس سایر ژنراتور با انجام عملیات سنکرون کلیدهای خود را می یندند. در صورت قطع شدن این ورودی ژنراتور ابتدا کلیدهای GCBرا باز کرده پس از سپری شدن زمان خنک کاری خاموش می شوند.